نشست امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد برگزار شد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۱ ق٫ظ
نشست امنیتی ایران، روسیه، عراق و سوریه در بغداد برگزار شد نشست کمیته امنیتی چهارجانبه کشورهای ایران، روسیه، عراق، سوریه با حضور معاونان ستاد مشترک چهار کشور روز شنبه در محل وزارت دفاع عراق در شهر بغداد پایتخت این کشور برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، این کمیته از سه سال پیش تاکنون با هدف هماهنگی امنیتی و تبادل اطلاعاتی میان چهار کشور […]

نشست کمیته امنیتی چهارجانبه کشورهای ایران، روسیه، عراق، سوریه با حضور معاونان ستاد مشترک چهار کشور روز شنبه در محل وزارت دفاع عراق در شهر بغداد پایتخت این کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، این کمیته از سه سال پیش تاکنون با هدف هماهنگی امنیتی و تبادل اطلاعاتی میان چهار کشور برای مبارزه با گروهک تروریستی تکفیری داعش در عراق و سوریه به شکل متناوب تشکیل جلسه می دهد.

نشست روز شنبه این کمیته برای نخستین بار در سطح مسوولان عالی نظامی و معاونان ستاد مشترک چهار کشور برگزار شد. 

سردار سرتیپ قدیر نظامی پور معاون رئیس ستاد نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در امور بین الملل ، سرلشکر سلیم خلیل حربا معاون رئیس ستاد ارتش سوریه، سرلشگر عبدالامیر یارالله جانشین رئیس ستاد ارتش عراق و ژنرال امیتراگوف سرگی معاون کل رئیس ارتش روسیه امروز پس از دیدار با وزیر دفاع عراق، در نشست این کمیته، آخرین راهکار مبارزه با تروریسم به ویژه در سوریه را بررسی کردند. 
اعضای این کمیته در سال های اخیر از طریق همکاری امنیتی و تبادل اطلاعاتی موفق به ردیابی تحرکات تروریست ها در مرزهای مشترک عراق و سوریه، انهدام مواضع و به هلاکت رساندن صدها تروریست و همچنین جلوگیری از نفوذ مجدد داعش به عراق و سوریه شده اند.
سردار نظامی پور در حاشیه این نشست به خبرنگاران گفت: این همکاری ها می تواند تاثیر بسیار بسزایی از نظر اطلاعاتی و تبادل تجربیات در زمینه مبارزه با تروریسم داشته باشد. 
وی هماهنگی های مربوط به پشتیبانی مبارزه علیه تروریسم در سوریه و عراق را از دیگر نتایج نشست های کمیته چهارجانبه در سالهای اخیر خواند. 
‘محمود الحیالی’ وزیر دفاع عراق نیز در دیدار نمایندگان کشورهای عضو کمیته چهارجانبه طی سخنانی، گفت: گروه تروریستی داعش تهدیدی علیه صلح جهانی و دنبال گسترش نفرت در میان مردم در همه نقاط جهان بود و پیروزی بر داعش، نه فقط پیروزی عراق یا منطقه بلکه پیروزی همه جهان است. 
وی گفت: عراقی ها تحت نام های مختلف از ارتش و الحشد الشعبی گرفته تا عشائر، با تروریسم جنگیدند و فداکاری کردند و از همه چیز خود گذشتند تا دوستی و تسامح را گسترش دهند. 
وزیر دفاع عراق افزود: این پیروزی باید از طریق تقویت فعالیت اطلاعاتی با همکاری همه کشوهای جهان ادامه یابد تا به هدف نهایی خود در نابودی هسته های خفته داعش و افکار منحرف آن، برسد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار