چراغ سبز زنگنه برای سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری درخوزستان

تاریخ انتشار: شنبه ۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۳:۲۷ ب٫ظ
چراغ سبز زنگنه برای سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری درخوزستان وزیر نفت از شرکت مناطق نفتخیز جنوب خواست از تمام ظرفیت خود برای سرمایه گذاری خارجی در خوزستان بمنظور رفع فقر و محرومیت در این استان استفاده کند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز: مهندس بیژن زنگنه تاکید کرد اگر این سرمایه گذاری تا ۲۰ میلیارددلار هم برسد وزارت نفت از آن حمایت می کند. […]

وزیر نفت از شرکت مناطق نفتخیز جنوب خواست از تمام ظرفیت خود برای سرمایه گذاری خارجی در خوزستان بمنظور رفع فقر و محرومیت در این استان استفاده کند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز: مهندس بیژن زنگنه تاکید کرد اگر این سرمایه گذاری تا ۲۰ میلیارددلار هم برسد وزارت نفت از آن حمایت می کند.

بر پایه این گزارش؛ الگوی جدید قراردادهای نفتی به پیشنهاد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب و موافقت و ابلاغ وزیر نفت به مرحله اجرا در آید.

این مدل از قراردادها در قالب الگوی قراردادهای وزارت نفت و منطبق با کلیات آن بوده و در راهبری توسعه و تولید تابع شرایط میادین و ساختار فنی و تخصصی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که برای نخستین بار در صنعت نفت اجرا می شود.
پس از اعمال اصلاحات و نهایی شدن چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، چهار میدان ‍پارسی، کرنج، رگ سفید و شادگان شامل ٩ مخزن برای توسعه بر اساس چارچوب قراردادی این شرکت درنظر گرفته شد.
پس از انعقاد قرارداد توسعه میدان‌های یادشده، بر اساس اعلام وزیر نفت، واگذاری توسعه میدان‌های دیگری نیز در این قالب به شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب امکانپذیر خواهد بود.
۶۱ شرکت داخلی و خارجی برای همکاری با این شرکت به منظور توسعه میادین نفتی بر اساس مدل جدید قراردادهای نفتی ابراز علاقه و تمایل کردند.
نخستین تفاهم  ‎نامه و قرارداد محرمانگی مبتنی بر چارچوب قراردادی شرکت ملی مناطق نفت  خیز جنوب، با هدف مطالعه ٢ میدان کرنج و شادگان، روز چهارشنبه (۳ آذر) میان این شرکت و کنسرسیوم پرگس متشکل از ١١ شرکت اروپایی، کانادایی، آسیایی و دانشگاه صنعتی شریف امضا شد .
طی هفته های اینده نیز امضاء این تفاهم نامه ها با شرکت های مطرح بین المللی ادامه خواهد داشت.

تولید نفت خام نیز در مناطق نفتخیز با احتساب نفتا و مایعات گازی، پس از برجام یک میلیون و ۷۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت که بارها مورد تقدیر رئیس جمهور و وزیر نفت قرار گرفت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار