آخرین اخبار

اطلاعیه متناسب سازی مدت خدمت سربازی برای کارکنان بومی و غیر بومی

اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح در اطلاعیه‌ای متناسب سازی مدت خدمت دوره ضرورت در مناطق گوناگون خدمتی برای کارکنان وظیفه بومی و غیربومی را اعلام کرد.
به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ؛کاهش خدمت سربازی در مناطق غیربومی؛ به نقل از مرکز ارتباطات و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیرو‌های مسلح در این اطلاعیه که با رویکرد کاهش خدمت در مناطق امنیتی درگیر و عملیاتی و افزایش خدمت در مناطق عادی و برخوردار صادر شده است:
۱- در مناطق عملیاتی و امنیتی غیر درگیر، محروم و بد آب و هوا، مرزی و سایر جزایر خلیج فارس ۲۱ ماه و مناطق عادی ۲۱ ماه خواهد بود.
۲- مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی؛ در مناطق امنیتی درگیر و جزایر طرح نازعات به مدت ۱۷ ماه.
۳- مدت خدمت کارکنان وظیفه بومی و غیربومی شاغل در یگان‌های حفاظت دستگاه‌های دولتی از جمله سازمان زندان ها، وزارت اطلاعات، قوه قضاییه، انرژی اتمی، سازمان شیلات نیز به تناسب منطقه‌ای که در آن خدمت می‌نمایند همانند کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح خواهد بود.
۴- مدت خدمت برای مشمولین امریه دار که در دستگاه‌های دولتی و غیردولتی خدمت می‌نمایند کماکان ۲۴ ماه خواهد بود.
۵- مطابق مقررات ابلاغی، کلیه کارکنان وظیفه‌ای که فاصله شهر یا روستای محل سکونت تا محل خدمت آنان بیش از ۵۰ کیلومتر باشد غیربومی و کمتر از ۵۰ کیلومتر بومی محسوب می‌گردند.
۶- این مقررات برای مشمولین وظیفه‌ی اعزامی از تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ به بعد اجرا می‌گردد و مدت خدمت کارکنان وظیفه حین خدمت و کلیه مشمولین وظیفه‌ای که در آبان ماه سال ۱۳۹۹ به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات قبلی خواهند بود .

 

۵- مطابق مقررات ابلاغی، کلیه کارکنان وظیفه‌ای که فاصله شهر یا روستای محل سکونت تا محل خدمت آنان بیش از ۵۰ کیلومتر باشد غیربومی و کمتر از ۵۰ کیلومتر بومی محسوب می‌گردند.
۶- این مقررات برای مشمولین وظیفه‌ی اعزامی از تاریخ ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ به بعد اجرا می‌گردد و مدت خدمت کارکنان وظیفه حین خدمت و کلیه مشمولین وظیفه‌ای که در آبان ماه سال ۱۳۹۹ به خدمت اعزام شوند در شمول مقررات قبلی خواهند بود

مطالب مرتبط