کمک ۳.۵میلیاردی کمیته امداد به خانواده زندانیان در سال ۹۶

تاریخ انتشار: شنبه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۱۰:۳۶ ق٫ظ
کمک ۳.۵میلیاردی کمیته امداد به خانواده زندانیان در سال ۹۶ مدیرکل کمیته امداد استان تهران از کمک بیش از ۳.۵ میلیارد تومانی به خانواده یک هزار و ۴۸۳ زندانی نیازمند در سال گذشته خبر داد و گفت:تعدادی از این زندانیان با کمک امداد آزاد شدند. به گزارش ترانه نیوز محسن ولیئی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۴۸۳ خانواده  با سرپرست […]

مدیرکل کمیته امداد استان تهران از کمک بیش از ۳.۵ میلیارد تومانی به خانواده یک هزار و ۴۸۳ زندانی نیازمند در سال گذشته خبر داد و گفت:تعدادی از این زندانیان با کمک امداد آزاد شدند.

به گزارش ترانه نیوز محسن ولیئی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هم اکنون هزار و ۴۸۳ خانواده  با سرپرست زندانی از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره مند هستند، گفت: این خانواده ها از خدمات مختلف کمیته امداد مانند مستمری، جهیزیه، تحصیلی، وام، اشتغال، مساعدت‌های موردی، معاضدت حقوقی و کمک‌هزینه‌های درمانی استفاده می کنند.

وی با ارائه گزارشی از خدمات ارائه شده به خانواده های زندانیان نیازمند در سال ۹۶ بیان کرد: در سال گذشته علاوه بر آزادی ۱۰ زندانی جرائم غیر عمد که با کمک ۶۸ میلیون و ۱۵۰ هزار تومانی خیران و نیکوکاران آزاد و به آغوش خانواده هایشان بازگشتند، خدمات دیگری به خانوارها ارائه شد.

ولیئی ادامه داد: پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و اشتغال زایی به ۵۳ خانوار به مبلغ ۷۹۵ میلیون تومان، کمک هزینه درمانی به ۴۲۷ خانوار به مبلغ ۴۷۱ میلیون تومان، کمک هزینه تحصیلی به فرزندان  زندانیان از طرح محسنین به ۲۵۰ نفر از فرزندان به مبلغ ۴۱۰ میلیون تومان و پرداخت دیگر تسهیلات از جمله کمک هزینه خرید جهیزیه، اجاره مسکن و معاضدت حقوقی به ۸۱۰ خانوار به مبلغ یک میلیارد و ۵۲۶ میلیون تومان پرداخت شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با بیان اینکه یکی از خدمات حمایتی به خانواده های  زندانیان نیازمند پرداخت کمک معیشت به آنها است، گفت: در سال ۹۶ بیش از سه میلیارد و ۵۳۱ میلیون تومان به هزار و ۴۸۳ خانواده زاندنی نیازمند پرداخت شد.

ولیئی با تاکید بر اینکه خانواده‌های زندانیان به دلیل نبود سرپرست در معرض آسیب‌های بسیاری قرار دارند که کمیته امداد با حمایت‌های خود تلاش دارد بخشی از مشکلات اساسی آن‌ها را رفع کند، یاد آور شد: ارائه خدمات حمایتی به خانواده های  زندانیان نیازمند حتی پس از آزادی آنها به مدت سه تا شش ماه ادامه می یابد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار