اسپانیا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در سال ۲۰۲۱ معرفی و انتخاب شد.

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۶ | ۱۱:۴۲ ق٫ظ
اسپانیا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در سال ۲۰۲۱ معرفی و انتخاب شد. ب اسپانیا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در سال ۲۰۲۱ معرفی و انتخاب شد. به گزارش ترانه‌نیوز؛ یورگن باس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت با امضای یک یادداشت تفاهم همکاری مشترک با وزیر فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش اسپانیا، کشور اسپانیا را به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد. اسپانیا […]
نمایشگاه کتاب فرانکفورت و اسپانیا

اسپانیا به عنوان مهمان ویژه نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت در سال ۲۰۲۱ معرفی و انتخاب شد.

به گزارش ترانه‌نیوز؛ یورگن باس مدیر نمایشگاه کتاب فرانکفورت با امضای یک یادداشت تفاهم همکاری مشترک با وزیر فرهنگ، آموزش و پرورش و ورزش اسپانیا، کشور اسپانیا را به عنوان مهمان ویژه این نمایشگاه در سال ۲۰۲۱ معرفی کرد.

اسپانیا با امضای این یادداشت تفاهم‌نامه همکاری، سی سال پس از اینکه اسپانیا برای نخستین بار در این نمایشگاه بین‌المللی به عنوان مهمان ویژه حضور پیدا کرد، این کشور توانست این شانس را به دست بیاورد تا برای دومین بار به عنوان میهمان ویژه در این رویداد به معرفی و زبان و ادبیات اسپانیولی بپردازد که در حال حاضر ۵۰۰ میلیون نفر گوینده در سراسر دنیا دارد.

به گفته وزیر فرهنگ اسپانیا، این اتفاق به عنوان یک فرصت عالی برای نشان دادن تحولات و روند توسعه فرهنگ اسپانیایی در دهه‌های اخیر و معرفی ادبیات و نویسندگان اسپانیایی به مخاطبان بین‌المللی و نیز ایجاد یک شبکه بین‌المللی برای صنایع خلاق و فرهنگ اسپانیایی در سراسر دنیا  به کار گرفته خواهد شد.

در این مراسم یورگن باس مدیر نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت نیز در سخنانی با اشاره به اینکه “اسپانیا – مانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر – در حال تجربه روزهای بسیار آشفته و توام با تنش‌های سیاسی است، عنوان کرد: نویسندگان این کشور و زبان در این زمانه با چالش جدی مواجه هستند که نه تنها روشن کردن و مستند سازی این وقایع، بلکه بازگویی آن‌ها به صورت زنده و ساخت پل‌هایی برای ارتباط دادن نسل آینده با آن‌ها را شامل می‌شود.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار