سیاوشی: استادیوم‌های بزرگ کشور امکانات لازم را برای حضور زنان دارند

تاریخ انتشار: دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ | ۱۳:۳۰ ب٫ظ
سیاوشی: استادیوم‌های بزرگ کشور امکانات لازم را برای حضور زنان دارند   سیاوشی: استادیوم‌های بزرگ کشور امکانات لازم را برای حضور زنان دارند یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه «استادیوم آزادی و ورزشگاه‌های بزرگ امکانات لازم را برای حضور زنان دارند» گفت که روی آوردن جوانان به فعالیت‌های ورزشی و حضور در این فضاها باعث کاهش و از بین رفتن آسیب‌های اجتماعی خواهد شد. […]

سیاوشی: استادیوم‌های بزرگ کشور امکانات لازم را برای حضور زنان دارند

حضور سیاوشی در ورزشگاه

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه «استادیوم آزادی و ورزشگاه‌های بزرگ امکانات لازم را برای حضور زنان دارند» گفت که روی آوردن جوانان به فعالیت‌های ورزشی و حضور در این فضاها باعث کاهش و از بین رفتن آسیب‌های اجتماعی خواهد شد.

طیبه سیاوشی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به حضور چشمگیر زنان در مسابقه بسکتبال ایران و عراق، اظهار کرد: این برای اولین بار بود که ورود خانم‌ها به ورزشگاه آزاد شده بود و به همین دلیل برای همه جالب بود که ببینند فضا به چه صورتی است و استقبال بیش از حد انتظار دست‌اندرکاران بود به نحوی که تقریبا جمعیت زنان با مردان برابری می‌کرد و حتی به زعم برخی تعداد خانم‌ها بیشتر بود.

وی افزود: مسئولین باید خوشحال باشند که چنین جامعه جوانی از این فضای سالم استقبال می‌کنند و به فعالیت‌های ورزشی علاقه نشان می‌دهند. ما امیدواریم این بازی‌ها در سالن‌های بزرگ‌تر برگزار شود و مورد استقبال زنان و مردان قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه «موضوع حضور زنان در ورزشگاه‌ها موضوع لاینحلی نیست» یادآور شد: تا الان نگرانی این بود که زیرساخت‌ها برای این کار آماده نیست اما مسئولین تاکید می‌کنند که برخی ورزشگاه‌های بزرگ مثل آزادی (چه سالن‌ها و چه استادیوم فوتبال ۱۰۰ هزار نفری) این امکانات را دارند و می‌توانند این امکان را فراهم کنند.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: طبق ماده‌ای که در لایحه وظایف وزارت ورزش پیش‌بینی شده و به تصویب کمیسیون فرهنگی رسیده که امیدواریم در صحن علنی مجلس هم تصویب شود، یکی از وظایف وزارت ورزش، مناسب‌سازی اماکن ورزشی برای ورود خانم‌هاست. وقتی این شرایط تحت نظارت مدیران ورزشی فراهم شود زنان و مردان می‌توانند در یک فضای باز مدیریت شده از یک بازی سالم لذت ببرند و همین باعث می‌شود مسئولین تشویق شوند که به تعداد این فعالیت‌ها اضافه کنند.

سیاوشی با اشاره به تعداد زیاد جمعیت جوان کشور، اظهار کرد: این هم فرصت و هم تهدید است که اگر از آن استفاده کنیم و این امکانات را افزایش دهیم جمعیت سالمی خواهیم داشت که در صحنه‌های ملی و بین‌المللی باعث افتخار نظام خواهند بود و در مقابل می‌توانند تهدید باشند در صورتی که آنها را نادیده بگیریم و این بخش مهم جوان جامعه مغفول بماند.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان با بیان اینکه «طبق گفته کارشناسان، فضای آسیب‌های اجتماعی با گسترش ورزش و فعالیت‌های ورزشی محدودتر خواهد شد» افزود: اگر چنین امکاناتی برای جوانان فراهم نشود شاهد آسیب‌های اجتماعی گوناگون در کشور خواهیم بود. تمام تلاش‌مان این است که به نفع جامعه جوان کشور با آسیب‌هایی که آنها را تهدید می‌کند، مقابله کنیم.

شب گذشته مسابقه دو تیم بسکتبال ایران و عراق برگزار شد که برای اولین بار زنان با حضور در ورزشگاه به تماشای این مسابقه نشستند.

برچسب‌ها:
آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار