طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی آغاز شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۶ ق٫ظ
طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی آغاز شد طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی آغاز شد وزیر علوم از آغاز اجرای طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد و گفت: این طرح در دانشگاه های دیگر نیز به انجام خواهد رسید. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به […]

طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی آغاز شد

وزیر علوم از آغاز اجرای طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد و گفت: این طرح در دانشگاه های دیگر نیز به انجام خواهد رسید.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به همراه اعضای شورای معاونان این وزارتخانه با حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد، امام جمعه تهران دیدار و گفتگو کرد.

وزیر علوم در این دیدار گزارشی از فعالیت های وزارتخانه در حوزه های مختلف ارایه و تأکید کرد: یکی از برنامه های مهم که وزارت علوم با جدیت دنبال می کند، طرح ساماندهی آموزش عالی است.

وی توجه به مساله اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی را از دیگر برنامه های مهم وزارت علوم برشمرد و گفت: در این راستا اجرای طرح مهارت آموزی فارغ التحصیلان دانشگاهی در دانشگاه علامه طباطبایی آغاز شده و در دانشگاه های دیگر نیز به انجام خواهد رسید.

وزیر علوم سوق دادن دانشگاه ها به ماموریت ها و وظایف اصلی و تخصصی خود در قالب طرح ماموریت گرایی را از دیگر دستور کارهای این وزارتخانه عنوان و تاکید کرد: برای اجرای موفق این برنامه ها حتما باید مسئولان اجرایی و استانی همکاری و همگامی لازم را با وزارت علوم داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد نیز در این دیدار اقدامات انجام شده در وزارت علوم را امیدوارکننده توصیف کرد و اظهار داشت: اجرای مطلوب طرح ساماندهی آموزش عالی مبتنی بریک نقشه راه دقیق و زمان بندی شده فارغ از فشارها و مطالبات نابجا برخی افراد و گروه ها را خواستار شد.

وی همچنین بر لزوم نگاه علمی به مسایل و مشکلات اجتماعی و فرهنگی کشور را یادآور شد و افزود: دانشگاه ها باید بیش از پیش وارد میدان شوند و برای برون رفت از مشکلات موجود کشور راهکارهای علمی و اجرایی دقیق ارائه دهند.

در ادامه این نشست، معاونان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گزارشی از حوزه های تحت مسئولیت خود ارائه کردند

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار