رئیس سازمان جوانان هلال احمر مطرح کرد؛جوانان هلال احمر با «پیمان» به مبارزه با موادمخدر می روند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۳ ق٫ظ
رئیس سازمان جوانان هلال احمر مطرح کرد؛جوانان هلال احمر با «پیمان» به مبارزه با موادمخدر می روند رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، با اشاره به معضلات مصرف دخانیات در بین نوجوانان و جوانان کشور، برنامه ها و اقدامات این سازمان در مبارزه با مصرف موادمخدر را تشریح کرد. دکتر شهاب الدین صابونچی در گفتگویی، به طرح «پیمان» اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر […]

شهاب الدین صابونچی

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، با اشاره به معضلات مصرف دخانیات در بین نوجوانان و جوانان کشور، برنامه ها و اقدامات این سازمان در مبارزه با مصرف موادمخدر را تشریح کرد.

دکتر شهاب الدین صابونچی در گفتگویی، به طرح «پیمان» اشاره کرد و گفت: این طرح به منظور پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر اجرا می شود.

وی از آموزش به عنوان مهم ترین اقدام در امر پیشگیری از گرایش به مواد دخانی و مخدر نام برد و افزود: در این طرح آموزش‌های لازم به یک هزار مربی در راستای شناسایی افراد معتاد و مواد مخدر ارائه می‌شود و این افراد، آموزش‌های خود را به ٥٠ نفر دیگر انتقال دهند.

صابونچی ادامه داد: با اجرایی کردن اصولی طرح پیمان، شاهد رفع معضل اجتماعی اعتیاد در جامعه خواهیم بود و سازمان جوانان جمعیت هلال‌احمر مفتخر است که در راستای ارتقای پویایی و نشاط جوانان گام برمی‌دارد.

رئیس سازمان جوانان هلال احمر، با عنوان این مطلب که مبارزه با مصرف دخانیات و موادمخدر مختص یک سازمان و نهاد نیست، افزود: با همین رویکرد، سازمان جوانان هلال‌احمر طی تفاهمنامه‌ای که با ستاد مبارزه با مواد مخدر داشته است، ١٦٠٠نفر از جوانان را تحت‌ آموزش همسالان (TOT)  قرار داده و هر یک از آنان به ٤٠ نفر از همسالان خود این آموزش‌ها را انتقال دادند.

وی گفت: به موجب این تفاهمنامه، آموزش پیشگیری موثر از اعتیاد جهت نشاط اجتماعی (طرح ملی پیمان) برای ١٠٠٠ نفر از اعضای فعال و توانمند به‌ عنوان سرگروه در ٨ منطقه کشور اجرا شد و ۷۰۰۰ گروه ٧ نفره از رابطین تشکیل و ضمن آموزش‌های لازم در حوزه پیشگیری از اعتیاد، حرکتی برای حضور جوانان در این زمینه فراهم شد.

صابونچی افزود: همکاری با کمیته فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر باعث شد که از سازمان جوانان به‌ عنوان عضو برتر در کمیته فرهنگی و پیشگیری تقدیر و جمعیت هلال‌احمر نیز از سوی ستاد مبارزه با مواد مخدر به‌ عنوان دستگاه برتر در پیشگیری اولیه معرفی شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار