با نوسازی یک دستگاه توربین گازی ظرفیت تلمبه‌خانه نفت صادراتی اهواز ۷۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت

تاریخ انتشار: شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۱:۱۷ ق٫ظ
با نوسازی یک دستگاه توربین گازی ظرفیت تلمبه‌خانه نفت صادراتی اهواز ۷۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از نوسازی یک دستگاه توربین گازی در تلمبه خانه نفت صادراتی اهواز خبر داد که در نتیجه آن ظرفیت پمپاژ نفت این واحد ۷۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت. “به گزارش پایگاه خبري ترانه نيوز” سعید کوتی گفت: این توربین که به دلیل آسیب‌های شدید و […]

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از نوسازی یک دستگاه توربین گازی در تلمبه خانه نفت صادراتی اهواز خبر داد که در نتیجه آن ظرفیت پمپاژ نفت این واحد ۷۵۰ هزار بشکه در روز افزایش یافت.

“به گزارش پایگاه خبري ترانه نيوز”

سعید کوتی گفت: این توربین که به دلیل آسیب‌های شدید و اشکال فنی سال‌های متمادی غیرفعال شده بود با تلاش شبانه‌روزی و همت کارکنان مدیریت‌های مهندسی و ساختمان، تعمیرات تجهیزات و ماشین‌آلات فرآیندی، تولید، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون، آغاجاری و دیگر اداره‌های نوسازی شد و این توربین هم‌اکنون عملیاتی شده است.

وی گفت: این توربین از نوع سولزر است و به همت متخصصان داخلی در شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب بازسازی و نوسازی شد.

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب افزایش ظرفیت پمپاژ و ضریب اطمینان صادرات نفت، افزایش مانور عملیاتی و امکان ترخیص و تعمیر توربین‌های موجود، صرفه‌جویی ارزی، صرفه جویی در مصرف برق و دستیابی به دانش فنی بازسازی و نوسازی توربین‌های سولزر را از دستاوردهای این اقدام ارزشمند برشمرد.

کوتی گفت: در جریان عملیات بازسازی این توربین همه مراحل انجام کار و دانش فنی ثبت و ضبط شد و این تجربه موفق برای تعمیر توربین‌های مشابه بسیار مؤثر خواهدبود.

وی با اشاره به این که تلمبه‌خانه اهواز نقش مهمی در تحقق برنامه صادرات نفت خام و تولید دیگر شرکت‌ها دارد تاکید کرد: توربین نوسازی شده هم اکنون به عنوان توربین قابل اطمینان در تلمبه‌خانه صادراتی نفت اهواز درحال پمپاژ نفت است و تلمبه‌های برقی به‌ویژه در زمان اوج مصرف برق غیر فعال می‌شود.

صرفه جویی ۸ مگاواتی در مصرف برق تلمبه خانه اهواز

مدیر تولید شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب از مزایای قابل توجه راه اندازی این توربین را صرفه جویی در مصرف برق عنوان و اظهار کرد: با راه اندازی این توربین، تلمبه‌های برقی تلمبه خانه اهواز به دلیل نبود نیاز غیرفعال و در مصرف روزانه ۸ مگاوات برق صرفه جویی شد.

کوتی تصریح کرد: با توجه به وضع استان خوزستان به دلیل دمای بالا و افزایش مصرف برق، به گونه ای برنامه‌ریزی شد تا این توربین در تابستان امسال راه اندازی شود؛ به همین منظور کار نوسازی و تعمیر توربین با توجه به شرایط سخت آب و هوایی هیچگاه تعطیل نشد و این اقدام ارزشمند با تلاش فراوان همکاران و رهنمودها و حمایت‌های مدیرعامل محترم محقق و روزانه ۸ مگاوات در برق مصرفی صرفه جویی شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، وی با بیان این که این تجربه موفق در کارنامه درخشان این شرکت ثبت و ضبط خواهد شد اظهار کرد: در همه مراحل نوسازی و راه اندازی این توربین، ایمنی کارکنان، ایمنی تأسیسات و حفظ محیط زیست در اولویت قرار داشت که خوشبختانه بدون خطا و حادثه‌ای به سرانجام رسید.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار