تامین زمین در اهواز برای جابجایی ساکنان پهنه پرخطر “منبع آب”

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷ | ۰۸:۳۳ ق٫ظ
تامین زمین در اهواز برای جابجایی ساکنان پهنه پرخطر “منبع آب”   مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع جابجایی منازل پرخطر منطقه “منبع آب” اهواز، گفت: تاکنون در هیچ جای کشور ضابطه ای که منزلی را به صورت بلاعوض در اختیار اقشار ویژه قرار دهند، وجود نداشته است. تنها یک سری دستگاه‌های امدادرسان و حمایتی وجود دارند که شاید اختیاراتی در دست داشته باشند […]

 

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان با اشاره به موضوع جابجایی منازل پرخطر منطقه “منبع آب” اهواز، گفت: تاکنون در هیچ جای کشور ضابطه ای که منزلی را به صورت بلاعوض در اختیار اقشار ویژه قرار دهند، وجود نداشته است. تنها یک سری دستگاه‌های امدادرسان و حمایتی وجود دارند که شاید اختیاراتی در دست داشته باشند اما دستگاه‌های دولتی، تنها تسهیل کننده رسیدن به شرایط مطلوب هستند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، عباس پور سلان در هفتمین جلسه ستاد استانی بازآفرینی پایدار شهری خوزستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به طرح بازآفرینی محدوه تاریخی معین التجار اهواز اظهار کرد: موضوع بازآفرینی در سه بخش بافت فرسوده و ناکارآمد شهری، بافت تاریخی و سکونتگاههای غیررسمی مطرح است که رسیدگی به این موضوعات از عهده یک دستگاه خاص بر نمی آید. ضمن اینکه موضوعات بازآفرینی شهری به یک دستگاه ختم نمی شود بنابراین برای طرح محدوه تاریخی معین التجار اهواز برنامه اقدام مشترک برای دستگاه های مختلف ارائه خواهد شد.

وی افزود: تاکنون بسیاری از دستگاه‌ها در محدوده هدف کارهای پراکنده کرده اند اما اینکه برنامه مشترکی صورت نگرفته است موجب انجام دوباره کاری هایی شده یا منابع هدر رفته است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار