امروز دنیا درمقابل ژنرال زنگنه سرتعظیم فرود آورد

تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ | ۲۳:۰۴ ب٫ظ
امروز دنیا درمقابل ژنرال زنگنه سرتعظیم فرود آورد   سهمیه هریک از اعضای اوپک طی توافق در نشست ۱۷۱ این سازمان مشخص شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز “بر اساس این توافق قرار است تولید اوپک به ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز برسد که سهم هر کشور از این کاهش تولید متفاوت خواهد بود. ایران نیز پیش از این توافق همواره تاکید […]

 

img_4988

سهمیه هریک از اعضای اوپک طی توافق در نشست ۱۷۱ این سازمان مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز “بر اساس این توافق قرار است تولید اوپک به ۳۲٫۵ میلیون بشکه در روز برسد که سهم هر کشور از این کاهش تولید متفاوت خواهد بود.
ایران نیز پیش از این توافق همواره تاکید کرده بود که کشورهایی که در سال های گذشته بیشترین مازاد تولید را داشته اند، اکنون نیز باید مسئولیت بیشتری در قبال کاهش تولید نفت بر عهده بگیرند.

آمار غیر رسمی حکایت از آن دارد که عربستان بیشترین کاهش تولید را خواهد داشت و از ۱۰٫۵۳ میلیون بشکه در روز به ۱۰٫۰۶ میلیون بشکه تولید خود را کاهش خواهد داد که نشان دهنده کاهش حدود ۵۰۰ هزار بشکه ای تولید این کشور است.

سایر کشورهای عضو اوپک مانند عراق، امارات، کویت و ونزوئلا نیز هرکدام مابین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار بشکه از تولید خود را کاهش می دهند. مابقی کشورها نیز هرکدام با توجه به سهم تولیدی، درصدی از تولید نفت خود را کم خواهند کرد.

همچنین، ایران، لیبی و نیجریه از کاهش تولید مستثنی شده اند.

نکته مهم و اصلی برای ایران در این توافق به رسمیت شناختن حق این کشور برای بازگشتن به میزان تولید پیش از تحریم هاست.

مسئله ای که اگر از سوی سایر کشورها پذیرفته نمی شد می توانست کل توافق را به خطر بیاندازد.

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران نیز در روزهای گذشته با تاکید بر حق ایران، همواره گفته بود که در صورت جدایی سیاست از بازار نفت رسیدن به این توافق امری حتمی است.

پافشاری ایران بر حق خود در بازار نفت سبب شد تا سرانجام نتیجه مورد نظر این کشور تامین شود و به نوعی می توان گفت پس از برجام سیاسی، ایران توانست در مذاکرات نفتی پیچیده نشست اوپک، دست بالا را گرفته و نظر خود را به دست آورد.

از سوی دیگر اجماع بین اعضای اوپک برای رسیدن به منفعت جمعی نشان می دهد که این کارتل نفتی به دنبال احیای نقش خود و حضور فعال در بازار نفت است. نقشی که در سال های اخیر به دلیل سایه سیاست های مختلف بر سر آن مورد غفلت قرار گرفته بود

امروز دنیا در مقابل ژنرال زنگنه شیخ الوزرای دولت تدبیر سر تعظیم فرود آورد و این نشان از توان بالای تیم اجرایی دولت دارد…شایان ذکر است در جنوب نیز دیگر ژنرال نفتی بیژن عالی پور دومین تفاهم نامه ی نفتی با کنسرسیوم های خارجی را طی چند روز گذشته امضا نموده است و تیم نفتی دولت  با اقتدار کامل ظاهر شده و سنگ تمام گذاشته اند و گام بزرگی در جهت بازگشت به شرایط پیش از تحریم و مشکلات اقتصادی کشور برداشته اند

زنگنه

“تصویر بالا موید چهره ی خندان و خوشحال مهندس زنگنه بعد از خروج از نشست مهم امروز اوپک است

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار