استاندارخوزستان دربازدید از طرح آماک: اززحمات مهندس بیژن عالیپور دراجرای پروژه های زیست محیطی قدردانی کرد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ | ۲۲:۲۳ ب٫ظ
استاندارخوزستان دربازدید از طرح آماک: اززحمات مهندس بیژن عالیپور دراجرای پروژه های زیست محیطی قدردانی کرد   به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز”استاندار خوزستان در این بازدید با حضور در محل اجرای فاز دوم پروژه آماک، در جریان آخرین وضعیت این پروژه و مراحل نهایی راه اندازی آن قرار گرفت. وی پس از این بازدید در نشست با مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به بررسی طرح های […]

 

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز”استاندار خوزستان در این بازدید با حضور در محل اجرای فاز دوم پروژه آماک، در جریان آخرین وضعیت این پروژه و مراحل نهایی راه اندازی آن قرار گرفت.

وی پس از این بازدید در نشست با مدیرعامل و مدیران شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به بررسی طرح های مرتبط با جمع آوری گازهای همراه نفت در حوزه عملیاتی این شرکت پرداخت.

مهندس بیژن عالی پور مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در این نشست اظهار داشت: هم اکنون روزانه حدود ۵۰ میلیون متر مکعب گاز همراه نفت در استان خوزستان تولید می شود که حدود ۴۲ میلیون مترمکعب آن جمع آوری می شود و برای جمع آوری سایر گازها پروژه تعریف شده است.

وی با بیان این که برای جمع آوری گازهای همراه نفت ۷۵۲ میلیارد تومان پروژه تعریف شده است گفت: این پروژه های در کل مناطق نفت خیز جنوب در دست اقدام است و با تکمیل و راه اندازی آنها گاز سوزی ها به صفر می رسد.

مهندس عالی پور افزود: همچنین با دو شرکت بخش خصوصی قرارداد فروش گازهای مشعل امضا شد تا بخشی از گازهای همراه نفت جهت تولید برق جمع آوری شود.

وی درباره فاز دوم پروژه آماک نیز گفت: مشکلات اعتباری این پروژه حل شده و در مراحل پایانی راه اندازی قرار دارد که پیش بینی می شود تا دو هفته آینده در مدار راه اندازی قرار گیرد.

در ادامه این نشست استاندار خوزستان از تلاش ها و پیگیری های مهندس عالی پور و مجموعه مدیران و کارکنان شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در اجرای پروژه های زیست محیطی قدردانی و اظهار امیدواری کرد فاز دو پروژه آماک در نزدیک ترین زمان راه اندازی شده و حجم آلاینده های هوا در اهواز کاهش یابد.

 

دکتر شریعتی با اشاره به افزایش تولید نفت در مناطق نفت خیز جنوب گفت: خوشبختانه با اجرای طرح های زیست محیطی در این شرکت، علیرغم افزایش تولید نفت تا مرز ۳ میلیون بشکه در روز، آمار بیماران تنفسی در بارش های پاییزی امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش یافت که نشان از اهتمام مناطق نفت خیز جنوب در حفظ محیط زیست دارد.

وی تاکید کرد: حفظ محیط زیست در اولویت برنامه های دولت قرار دارد و در این راستا فعالیت های اقتصادی با رعایت مسائل زیست محیطی انجام می شود

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار