باظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ، سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی به بهره برداری رسید

تاریخ انتشار: جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ | ۱۴:۲۵ ب٫ظ
باظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز ، سکوی فاز ۲۱ پارس جنوبی به بهره برداری رسید با آغاز بهره برداری از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز ایران از میدان پارس جنوبی به ۵١۵ میلیون متر مکعب در روز رسید. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز به نقل از nioc ، علیرضا عبادی مجری طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ اعلام کرد: سکوی فاز٢١ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت […]

با آغاز بهره برداری از سکوی فاز ٢١ پارس جنوبی، ظرفیت تولید گاز ایران از میدان پارس جنوبی به ۵١۵ میلیون متر مکعب در روز رسید.


به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز به نقل از nioc ، علیرضا عبادی مجری طرح توسعه فازهای ٢٠ و ٢١ اعلام کرد: سکوی فاز٢١ پارس جنوبی با ظرفیت برداشت روزانه یک میلیارد فوت مکعب گاز،  به بهره برداری رسید.

وی گفت: با ارسال گاز سکوی ٢١ به پالایشگاه خشکی این فازها، فعالیت های فراورش گاز ترش فراساحل و تولید محصولات این فازها شامل گاز شیرین و میعانات گازی آغاز شد.

عبادی عنوان کرد: ردیف های اول و دوم شیرین سازی فازهای ٢٠و٢١ با ظرفیت پالایش ٢٨ میلیون متر مکعب، گاز ارسالی از این سکو را دریافت و پس از فراوری به واحد صدور گاز( ١٠۶_ U) ارسال می کنند.

سکوی فاز ٢١، بیست و یکمین عرشه میدان مشترک پارس جنوبی است که در شرایط کاملا ایمن راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.این سکو با وزن ٢ هزار و ٧٠٠ تن، هشتم مردادماه در موقعیت مخزن فاز ٢١ نصب شده بود.

بر همین اساس با بهره برداری از این سکو و سکوی B١٨ در هفته گذشته ، بیش از ۴٢ میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز کشور از پارس جنوبی افزوده شد.

پیش از این محمد مشکین فام مدیرعامل شرکت نفت و گاز پارس به آغاز تولید گاز از سکوهای ۲۱ و ١٨B تا پایان آذر ماه اشاره کرده و گفته بود: با برداشت گاز از این دو سکو، ظرفیت تولید گاز کشور از میدان مشترک پارس جنوبی تا پایان آذرماه امسال به ۵۱۵ میلیون متر مکعب در روز می رسد.

پیمانکار فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی در بخش خشکی شرکت اویک (O۱) و پیمانکار بخش دریایی نیز شرکت مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران است.

هدف از توسعه فازهای ۲۰ و ۲۱ پارس جنوبی تامین روزانه ۵٠ میلیون مترمکعب گاز تصفیه ‌شده برای مصارف داخلی است که با راه اندازی این فاز سالانه یک میلیون تن گاز اتان قابل مصرف در صنایع پتروشیمی، بیش از یک میلیون تن گاز مایع برای صادرات،روزانه ٧۵٠٠٠ بشکه میعانات گازی و روزانه ۴٠٠ تن گوگرد تولید خواهد شد

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار