معاون شرکت نفت خبر داد:ایران ۲۴ تفاهم نامه با شرکت های بزرگ نفتی جهان امضا می کند

تاریخ انتشار: سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ | ۰۰:۴۷ ق٫ظ
معاون شرکت نفت خبر داد:ایران ۲۴ تفاهم نامه با شرکت های بزرگ نفتی جهان امضا می کند معاون شرکت نفت با بیان اینکه تاکنون ۲۴ تفاهم نامه با شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت نفت امضا شده یا در شرف امضا است، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت دو مزیت ایران برای جذب سرمایه‌گذاران است. به گزارش پایگاه خبری  ترانه نیوز:، غلامرضا منوچهری با بیان اینکه «امنیت سرمایه گذاری» در صنعت نفت […]

غلامرضا منوچهری نفت گاز

معاون شرکت نفت با بیان اینکه تاکنون ۲۴ تفاهم نامه با شرکت‌های بزرگ خارجی در صنعت نفت امضا شده یا در شرف امضا است، گفت: هزینه و ریسک پایین تولید نفت دو مزیت ایران برای جذب سرمایه‌گذاران است.

به گزارش پایگاه خبری  ترانه نیوز:، غلامرضا منوچهری با بیان اینکه «امنیت سرمایه گذاری» در صنعت نفت و گاز ایران یکی از الزاماتی بوده که شرکت ملی نفت ایران نسبت به آن همواره پایبند بوده است، گفت: در حوزه عملیاتی هم سرمایه گذاری در بخش بالادستی نفت و گاز کشور دارای امنیت بالایی است.

معاون مهندسی و توسعه شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر اینکه در سطوح فعلی قیمت نفت خام در بازار سرمایه گذاری در هر پروژه بخش بالادستی صنعت نفت در جهان دارای توجیه اقتصادی بالایی نیست، تصریح کرد: به عبارت دیگر در قیمت‌های فعلی نفت، سرمایه گذاری برای توسعه میادین نفتی در آب‌های عمیق در خلیج مکزیک و یا توسعه میادین نامتعارف شیل اویل و شیل گس‌ها فاقد توجیه اقتصادی لازم است.

این عضو هیات مدیره شرکت ملی نفت با تاکید بر اینکه اما در سطوح فعلی قیمت نفت خام، ریسک سرمایه گذاری در میادین نفت و گاز کشور پایین است، اظهار داشت: هم اکنون هزینه تولید نفت و گاز در ایران در مقایسه با بسیاری از کشورهای جهان بسیار پایین بوده که این انگیزه سرمایه گذاری در صنایع نفت و گاز کشور توسط شرکت‌های بین‌المللی را دو چندان کرده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه تاکنون شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میادین نفت و گاز با ۱۲ شرکت بین‌المللی همچون شل انگلیس، توتال فرانسه، اینپکس ژاپن، گازپروم نفت روسیه و … تفاهم نامه مطالعاتی و همکاری امضا کرده است، تاکید کرد: پیش بینی می‌شود به زودی ۱۰ تا ۱۲ تفاهم نامه همکاری با سایر شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در بخش بالادستی صنعت نفت امضا شود.

وی همچنین از برگزاری نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی به عنوان فرصتی برای معرفی بیشتر ظرفیت و پتانسیل‌های سرمایه گذاری در صنعت نفت کشور نام برد و خاطرنشان کرد: برگزاری نمایشگاه‌های انرژی هم می‌تواند به فرصتی برای شناخت بیشتر سرمایه گذاران از پتانسیل‌های سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز ایران منجر شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار