معاون طرح و برنامه سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان گفت: طی ۹ ماهه سالجاری تعداد ۳۶۵ جواز تأسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۴۳۵۰ میلیارد تومان و اشتغال ۶۷۷۸ نفر صادر شده است.

۱۴۷۵۰۱-۳۰۰x200به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” مهرام روانبخش با اعلام این خبر اظهار کرد: میزان و حجم تقاضای جواز تأسیس در استان خوزستان نشان‌دهنده استقبال سرمایه‌گذاران در زمینه صنعت و تولید با توجه به پتانسیل و استعداد بالقوه استان است.

 

وی افزود: جذب سرمایه‌گذاران توانمند و ایجاد شرایط جهت تحقق این تقاضای سرمایه‌گذاری در بخش صنعت ارتباط مستقیمی با ایجاد زیرساخت‌ها و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی به منظور حمایت و هدایت این سرمایه‌گذاران با حفظ و رعایت مسائل زیست محیطی و اقلیمی استان دارد.

 

روانبخش تصریح کرد: با نگاهی به نوع مجوزهای صادره و مکان‌های پیشنهادی جهت اجرای این طرح‌ها مشاهده می‌شود که غالب جوازهای صادره جهت شهرستان‌های اهواز، دزفول، اندیمشک، ماهشهر و امیدیه بوده و فعالیت‌های موردنظر در زمینه‌های صنایع فلزی، نورد، شیمیایی و صنایع تبدیلی کشاورزی است که نشان‌دهنده هم‌راستایی این جوازها با پیش‌بینی‌های انجام‌گرفته در طرح آمایش صنعتی استان و مکان‌یابی طرح‌ها بر اساس پتانسیل‌های شهرستان‌های استان انجام شده است.

 

وی عنوان کرد: مثلاً صنایع جانبی ، تبدیلی کشاورزی در شهرهای شمالی استان و صنایع فلزی و شیمیایی در مرکز و جنوب استان استقرار می‌یابند که آمار مجوزها در این مدت نشان می‌دهد مجوزهای صادره در طی سال جاری عموماً ‌هم‌راستا با طرح آمایش سرزمین استان بوده است.

 

روانبخش خاطرنشان کرد: سعی و سیاست‌گذاری مسئولین نیز بر این بوده که با توجه به تدوین سند آمایش سرزمین استان درخواست‌های سرمایه‌گذاری بر اساس برنامه‌ها و مکان‌های پیش‌بینی‌شده هدایت شوند.

 

وی افزود: همچنین طی این مدت تعداد ۱۱۲ پروانه بهره‌برداری جهت واحدهای صنعتی صادر شده که حجم سرمایه‌گذاری این واحدها برابر ۲۳۸۰ میلیارد تومان و اشتغالزایی یرای ۲۰۲۸ نفر است