بیست و دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوای خوزستان افتتاح شد

تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۲ ب٫ظ
بیست و دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوای خوزستان افتتاح شد بیست و دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان خوزستان در شهرستان رامشیر افتتاح شد. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” بیست و دومین ایستگاه ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان خوزستان صبح امروز دوشنبه با حضور مسئولان اداره کل حفاظت از محیط زیست استان در شهرستان رامشیر افتتاح شد. این ایستگاه اولین نوع خود در […]

بیست و دومین ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان خوزستان در شهرستان رامشیر افتتاح شد.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ” بیست و دومین ایستگاه ایستگاه سنجش آلودگی هوای استان خوزستان صبح امروز دوشنبه با حضور مسئولان اداره کل حفاظت از محیط زیست استان در شهرستان رامشیر افتتاح شد.

این ایستگاه اولین نوع خود در شهرستان رامشیر است و توان اندازه گیری ذرات معلق تا ۱۰ میکرون را دارد. این ایستگاه در شرایط فعلی توان اندازه گیری گرد و غبار را دارد.

این ایستگاه در آینده با ارتقای تجهیزات و امکانات، ذرات معلق تا ۳.۵ میکرون را اندازه گیری خواهد کرد.

این دستگاه اندازه گیری ذرات غبار ۱۰ میکرون را به صورت ساعتی حسب واحد میکروگرم بر مترمکعب در اختیار کاربر قرار می دهد و با هدف سنجش میزان ذرات ریزگرد منتشر در هوای محیط شهرستان رامشیر و اثرات بهداشتی و زیست محیطی پدیده ریزگرد در این شهرستان با اعتبار ۱۵۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید. اساس کار دستگاه میزان اشعه بتا می باشد که بنام روش بتاگیج معروف است.

رامشیر با نام قدیمی خلف آباد، یکی از شهرهای استان خوزستان ایران است. رامشیر از غرب با اهواز و بندر ماهشهر و از جنوب و شرق با امیدیه و از شمال شرقی با رامهرمز مجاورت دارد و در ۳۵ کیلومتری بندر ماهشهر است. رامشیر در تاریخ ۱۳ دی ۱۳۸۴ به شهرستان تبدیل شد

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار