تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس اجرایی شدن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است

تاریخ انتشار: شنبه ۹ تیر ۱۳۹۷ | ۲۳:۲۶ ب٫ظ
تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس اجرایی شدن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس گامی اساسی همسو با خودکفایی در تولید بنزین است، گفت: توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اجرایی شدن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، اسدالله قره‌خانی با بیان این‌که دولت در حوزه نفت و گاز […]

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که راه‌اندازی فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس گامی اساسی همسو با خودکفایی در تولید بنزین است، گفت: توسعه پالایشگاه ستاره خلیج فارس، اجرایی شدن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز ، اسدالله قره‌خانی با بیان این‌که دولت در حوزه نفت و گاز تا به حال موفقیت‎های خوبی کسب کرده است، گفت: بهره‌برداری از فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس یکی از جلوه‎های مهم تلاش دولت برای اجرایی کردن سیاست‎های اقتصاد مقاومتی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: وزارت نفت و دولت برنامه‌ریزی‎های مناسبی برای جلوگیری از هدر رفت منابع طراحی کرده‌اند و موفق شدند با استفاده از توانمندی‎های متخصصان داخلی و فرصت‎هایی که در ۲ سال گذشته توافق برجام در اختیار کشور قرار داد، این پروژه و پروژه‏‌های مهم دیگر را به بهره‌‏برداری برسانند.

وی تصریح کرد: در حالی که دشمنان در فکر ضربه زدن به اقتصاد ایران هستند، با همدلی‎های ایجاد شده، پروژه‌های مهمی در حال بهره‌برداری بوده که نمونه آن پالایشگاه ستاره خلیج فارس و فازهای مختلف پارس جنوبی است.

قره‌خانی با بیان این‌که یکی از مزیت‌های پالایشگاه ستاره خلیج فارس، راه‌اندازی آن ازسوی متخصصان ایرانی است، گفت: پیش از این میعانات خام نفتی و گازی با قیمت نازلی به فروش می‌رسید، اما هم اکنون تبدیل به فرآورده با ارزش می‌شود که ارزش افزوده بالایی دارد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اکنون به مرحله‌ای رسیده‌ایم که با صرفه‌جویی، از واردات بنزین بی‌نیاز خواهیم شد، گفت: این رویکرد باید در همه عرصه‌های اقتصادی در کشور تقویت شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار