وضعیت زندگی مردم در روستاهای سیستان،کمبود آب وهوا؛

تاریخ انتشار: سه شنبه ۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۳ ق٫ظ
وضعیت زندگی مردم در روستاهای سیستان،کمبود آب وهوا؛ مردم منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان نه تنها از بی‌آبی رنج می‌برند، بلکه به دلیل طوفان‌های شن و ماسه که در این منطقه به فراوانی رخ می‌دهد، با مشکلات بسیاری از جمله بیماری‌های تنفسی دست و پنجه نرم می‌کنند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، شاید برای خیلی‌ها زندگی بدون آب یا کمبود […]

مردم منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان نه تنها از بی‌آبی رنج می‌برند، بلکه به دلیل طوفان‌های شن و ماسه که در این منطقه به فراوانی رخ می‌دهد، با مشکلات بسیاری از جمله بیماری‌های تنفسی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز، شاید برای خیلی‌ها زندگی بدون آب یا کمبود آب غیرقابل تصور باشد، اما باید باور کنیم؛ مردمانی در این سرزمین هستند که در شرایط بسیار سخت با کمبود آب یا بهتر بگوییم، نبود آب زندگی می‌کنند. در روستاهای منطقه سیستان در استان سیستان و بلوچستان با خانه‌های خالی مواجه می‌شویم که روزی محل آسایش و آرامش مردمانی بود که در این منطقه کشاورز، دامدار و صیاد بودند، اما امروز به دلیل گرد و غبار و بی‌آبی خانه و کاشانه خود را رها کرده و تن به مهاجرت داده‌اند.

در روستای کهک از توابع شهرستان هیرمند عباس اربابی‌زاده در مغازه بقالی خود نشسته و به انتظار مشتری است. از او درباره اهالی این منطقه می‌پرسم، می‌گوید: «بیشتر اهالی این بخش از این جا رفته‌اند، در این جا ۳۰۰ خانوار زندگی می‌کرد که در حال حاضر به نصف رسیده است. با دست خانه‌هایی که در کوچه مجاور مغازه‌اش وجود دارد را نشان می‌دهد و می‌گوید: «اکثر خانه‌ها خالی شده و صاحبان‌شان به تهران، قزوین، تاکستان و … رفته‌اند.»

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار