ماکرون: فکر می کنم ترامپ از برجام خارج خواهد شد

تاریخ انتشار: پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ | ۰۸:۴۴ ق٫ظ
ماکرون: فکر می کنم ترامپ از برجام خارج خواهد شد ماکرون: فکر می کنم ترامپ از برجام خارج خواهد شد رئیس جمهوری فرانسه که در آمریکا به سر می برد طی سخنانی از احتمال خروج ترامپ از برجام خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، رئیس جمهوری فرانسه می گوید که گمان می کند همتای آمریکایی وی به دلایلی داخلی از توافق هسته ای […]

ماکرون: فکر می کنم ترامپ از برجام خارج خواهد شد

ماکرون

رئیس جمهوری فرانسه که در آمریکا به سر می برد طی سخنانی از احتمال خروج ترامپ از برجام خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از بلومبرگ، رئیس جمهوری فرانسه می گوید که گمان می کند همتای آمریکایی وی به دلایلی داخلی از توافق هسته ای با ایران خارج خواهد شد.

«امانوئل ماکرون» در آخرین روز از سفر سه روزه خود به آمریکا، با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه جورج واشنگتن به سوالات آنها پاسخ داد.

ماکرون گفت: نمی‌دانم رئیس‌جمهور شما چه تصمیمی خواهد گرفت اما گمان می کنم به دلایل داخلی از این توافق خارج خواهد شد.

وی در عین حال گفت که با این وجود به دونالد ترامپ پیشنهاد داده است که در این توافق باقی بماند.

ماکرون در خصوص رئیس جمهوری آمریکا گفت: مردم می‌گویند که رئیس جمهور ترامپ قابل پیش‌ بینی نیست، اما من برعکس فکر می کنم که او بسیار قابل پیش‌بینی است.

وی افزود: به تعهدات انتخاباتی او نگاه کنید. [ترامپ] دو روز پیش مجددا در دفترش گفته بود که برجام را بدترین توافق تاریخ، یک کابوس و فاجعه می‌داند و از این قبیل چیزها.

رئیس جمهوری فرانسه ادامه داد: تجربه وی با کره شمالی این است که اگر موضع سرسختانه ای داشته باشید، طرف مقابل را به اقدام واداشته و در آن زمان می‌توانید برای یک توافق خوب یا توافقی بهتر تلاش کنید. این همان راهبرد افزایش تنش است و می‌تواند مفید باشد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار