زنگ‌ها برای نجات برجام به صدا در آمد

تاریخ انتشار: یکشنبه ۸ مهر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۲ ق٫ظ
زنگ‌ها برای نجات برجام به صدا در آمد چند روز بعد از نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۴ در نیویورک، مقامات ارشد دستگاه دیپلماسی از رونمایی سازوکارهای تبادل بانکی و تجاری میان ایران و اروپا تا قبل از ۱۳ آبان خبر دادند. به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه در گفت‌وگویی اظهار کرد: حداقل ۷ بانک […]

چند روز بعد از نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۴ در نیویورک، مقامات ارشد دستگاه دیپلماسی از رونمایی سازوکارهای تبادل بانکی و تجاری میان ایران و اروپا تا قبل از ۱۳ آبان خبر دادند.

به گزارش پایگاه خبری ترانه نیوز،محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان روز جمعه در گفت‌وگویی اظهار کرد: حداقل ۷ بانک مرکزی اروپایی توافق کرده‌اند که یک راهکار ویژه مالی را برای ارتباط با ایران ایجاد کنند، راهکاری که قرار است در آینده به موسسه‌ای تبدیل شود که خود اروپایی‌ها را نجات دهد.

وی گفت: آنچه که به مساله ایران مربوط است، در آینده‌ای نزدیک انجام می‌شود، اما آنچه که آنها می‌خواهند که فراتر از ایران بتواند کار کند، ممکن است زمان بیشتری طول بکشد.

سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه نیز روز جمعه در نیویورک اعلام کرد که بر اساس مذاکراتی که با اروپایی‌ها انجام شده است، سازوکارهای تبادل بانکی و تجاری با ایران تا شروع دور دوم تحریم‌های آمریکا در ۱۳ آبان اجرایی خواهد شد.

فدریکا موگرینی رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در گفت‌وگویی بعد از نشست وزیران خارجه ایران و ۱+۴ گفت: راهکار ویژه مالی فقط برای اروپا نیست، بلکه به گونه‌ای است که سایر کشورها و شرکت‌هایی که با ایران تعامل مالی دارند بتوانند پول را به این حساب واریز کنند و هزینه‌های صادرات را نیز از این حساب برداشت کنند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار